Sprievodca zazimovaním bicykla

Sprievodca zazimovaním bicykla

AKO A KEDY USKLADNIŤ BICYKEL PRED ZIMOU

Zazimovanie bicykla je proces prípravy bicykla na jazdu v chladnom počasí a uloženie bicykla na miesto, kde bude chránený pred poveternostnými vplyvmi. Bicykel by mal byť uskladnený na suchom, dobre vetranom mieste, ako je garáž alebo kôlňa. Nemal by sa skladovať v blízkosti otvoreného okna. Ak nie sú iné možnosti, bicykel je možné uskladniť vonku, ale musí byť zakrytý plachtou a položený na bloky alebo tehly, aby sa držal od zeme a vlhkosti. Môžete použiť stojan na bicykel , ktorý je na to určený.

Ďalej sa musíte uistiť, že vaše pneumatiky sú nahustené na správny tlak pre jazdou v chladnom počasí. Pri nižších teplotách vzduchu tlak v pneumatikách klesá. Môžete použiť pumpu s tlakomerom .

AKO PRIPRAVIŤ BICYKEL NA ZIMU

Príprava bicykla na zimu, najmä ak žijete v chladnom podnebí predpokladá nasledujúce kroky:

1. Namažte reťaz bicykla olejom. To pomôže zabrániť hrdzaveniu a zabráni zamrznutiu. Mazivo sa používa na zníženie opotrebovania mechanických častí, ako sú ozubené kolesá alebo ložiská. Predlžuje ich životnosť. Veľmi dóležité je reťaz zmerať . V prípade, že je reťaz vyťahaná, rýchlo zničí ozubené kolesá, kazetu a prevodník .

2. Odstráňte akúkoľvek hrdzu z rámu bicykla drôtenou kefou, kartáčom alebo brúsnym papierom.

3. Odmastite brzdy s prípravkom na to určeným .

4. Pred uskladnením na zimu z bicykla odstráňte prebytočnú špinu. Zabránite tak korózii a praskaniu, ku ktorému môže dôjsť v dôsledku nahromadenia vlhkosti počas skladovania. Môžete použiť špeciálne vyvinutý čistič na bicykle , ktorý odstraňuje nečistoty z povrchu, ale zároveň šetrí nanesené mazivá, ktoré si neželáme umývaním zbytočne odstraňovať. Ďalšou jeho vlastnosťou je dobrá ochrana proti korózii je šetrný aj k rámu elektro-komponentom elektrických bicyklov (motor, batérie , počítač / ovládacia jednotka).

5. Ak jazdíte v zime, vyčistite a vysušte svoj bicykel po jazde – odstránite tak korozívne usadeniny soli, ktoré môžu časom poškodiť komponenty.

6. V prípade, že Vaše pneumatiky sú staršie alebo zjazdené, je potrebné iich vymeniť za nové. Guma časom starne a stáva sa tvrdšou, preto je v chladnom počasí náchylná na šmyk a tým pádom nebezpečná pre cyklistu. Takisto zjazdená guma je hlavne na snehu nestabilná.

Je dôležité, aby ste to urobili teraz, aby bol váš bicykel pripravený na akékoľvek chladné počasie, ktoré by sme mohli zažiť počas nasledujúcich niekoľkých mesiacov!

Späť na blog